Ceremonial-grade cacao pieces sourced from organic farms, delivering the rich, complex flavours traditionally used in cacao ceremonies. Each 225g pack contains pure cacao with minimal processing to preserve natural antioxidants and nutrients. Perfect for ritualistic preparation, hot chocolate crafting, or culinary applications. Smooth, earthy notes with subtle fruity undertones make this ideal for mindful consumption or sharing with family.
(LMEARTH-C-CACAO-225)
100% Organic Cacao
| SKU | LMEARTH-C-CACAO-225 |
| Barcode # | 726529464757 |
| Brand | Miscellaneous Brands |
| Shipping Weight | 0.4000kg |
| Shipping Width | 0.120m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.060m |
| Shipping Cubic | 0.001080000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Health 4 Life Nutrition users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.